stefan_blog (stefan_blog) wrote,
stefan_blog
stefan_blog

Підбірка

Тамара

Тамара прибула на Україну разом з місією Нато у 1993. У 1994 прибула ще раз, вже - з Мюнхена, з новими ідеями і проектами по вдосконаленню животнозахисної галузі в Україні. Першим, хто їй щиро і р'яно допомагав - Катерина Чумаченько, пізніше взяла до себе кілька тварин з Тамариного притулку (Тамара пропонувала їй і далі "світитися" у цій галузі, але Катерина обрала в якості благодійного фонду - дітей). У 1995 Товариство було зареєстровано як міжнародне, з цього часу невпинно отримувало 4250 долларів на місяць (по матеріалам 2006 року - 3000 дол.), що йшло на зарплату працівникам, втім, яким вона не платила, через що постійна кількість членів-учасників СОС була 5-6 чоловік (не рахуючи прибиральниць), з них - адміністратор, майже-заступник, водій, ветлікар (який до 2007-ого постійно звільнявся), і сама президент.

У 2006 подає в прокуратуру на свого колишнього працівника (одного з перших прац. СОСу на початку його діяльності, що після звільнення відсудив у судовому порядку свою зарплату) , що нині працює у Бородянці .

Відгукуючись на черговий заклик про допомогу у прессі, волонтери і вся громадскість допомагають своїми коштами, харчами, ліками, будматеріалами, незважаючи на те, що інформації 2007 року продукти постачає два супермаркети (а перед журналістами різних видань собак однаково пригощають пельменями), а ліки, по ідеї, має постачати світове співтовариство, як і засоби для усипляння.

У 1999 спалахнув наркотичний скандал, було перевірено повну фінансову діяльність (Тамара в той час терміново відбула до Женеви), проти звинувачень Габера М.О.(народного депутата Партії Патріотів України, кандидата в президенти на виборах 1999 року, довірена особа - Самофалова Н.П) направлено зустрічний судовий позов. Адвокатом-захисником Тамари виступив Микола Катеринчук. Член-засновник юридичної фірми «Моор і Кросондовiч», кандидат у київські мери 2008 року). Всі данні фінансової перевірки, як і достовірність висунутих звинувачень, лишилися невідомі.

Тамара є виключним явищем в історії  української журналістики й у міжнародній політиці.  Зокрема, за визнання своїх заслуг перед міжнародною громадскістю отримала:

- 2000 року найпрестижнішу міжнародну нагороду Королівського товариства Великобританії (RSPCA), яка надається негромадянам Великобританії за внесок у гуманізацію суспільства та захист прав тварин. Тамара Тарнавська є другою жінкою у світі, яка за 225 років отримала цю нагороду.

- 2003 р. - орден св. Миколая Чудотворця та Подяку за багаторічне піклування про безпритульних тварин від першого Президента України Леоніда Кравчука, почесного голови Фонду «Українське народне посольство".

- в березні 2006 року на запрошення Партії Зелених Великобританії президент Товариства виступила перед членами Європейськог  Парламенту з приводу жахливої ситуації безпритульних тварин в Україні". (з офіційного сайту)

У 2004 і 2006 німецькі журналісти знімали конспіративне відео з Бородянки, показували міжнародній громадськості, чиновникам КМДА, але на становище в Україні скандал фактично не вплинув. За 15 років своєї діяльності один з ключових пунктів своєї програми : "проведення інформаційно-просвітницької роботи з метою виховання у підростаючого покоління загальнолюдських цінностей", було достовірно виконано у 1999 році - видання першого в Україні безкоштовного підручника для школярів (накладом 25 тис. примірників) «Подорож у світ тварини».

Решта
діяльності у виховній обмежена участю на міжнародних конференціях та наявними заявами у прессі, зверненнями по теле- і радіоефіру, про "волонтерську діяльність" Тамари, окрім експлуатації самого притулку, нічого невідомо (відомо-, надає корма і грошову допомогу малозабезпеченим опікунам тварин,- дод. 11.03.2010). Існують також інші зоозахисні товариства та неформальні об'єднання в інтернеті, по 20-100 членів, що існують на добровільні внески і невпинно займаються кваліфікованою діяльністю по порятунку і наданню допомоги постраждалим тваринам.

У 2007, в зв'язку зі зміною керівництва притулку в Бородянці та реорганізації фінансової діяльності програми регулювання чисельності безпритульних тварин, за наказом мерії усі наявні притулки (у Гостомелі - Київського міського товариства Захисту тварин, у Ясногородці - благодійного фонду "Сіріус", Комунальне підприємство "Притулок для тварин" у Бородянці та притулок міжнародного товариства "СОС" у Пирогово) було повторно перевірено (вперше - у 2006) щодо фінансової діяльності та наявних умов утримання тварин.

При призначенні нового директора Тамара відмовила Кільчицькій І.Р. у наданні своєї кандидатурі (на усних словах: «я не знайшла такої людини, яку можу контролювати») та погодилась на призначення Т.Смурного, підприємця з виробництва та продажу ветеринарних препаратів та медикаментів (ліцензію анульовано у січні 2008 р.)

У квітні 2007 року від Тамари відмовляться німці, аргументуючи це тим, що "настало час ...суспільству...самому" ("настав час, аби заможні кияни подбали про безпритульних тварин",-з офіційного прес-анонсу ). У неформальній заяві прес-конференції у «Інтерфакс-Україна» 5 березня (учасники: директор міжнародного відділення Всесвітньої ветеринарної служби Анні Кук, президент організації з захисту тварин Англії (Naturewatch Foundation) Джон Руейн, президент організації з захисту тварин Австрії Крістіан Янач, експерт Всесвітнього товариства захисту тварин Брайан Фолькнер.) анонсують, що відмовляються від участі у своїх справах будь-яких українських тваринозахисних організацій та наміряні співпрацювати лише з київською владою (за приміром діяльності німецько-австрійських зоозахисних товариств у Одесі, чийого мера у березні 2007 року було нагороджено орденом Святого Франциска Асізського «за мужність та ініціативність, виявлену під час реалізації програми захисту тварин в Одесі»).

У листопаді 2009 року притулок у Пирогово відвідав Віталій Кличко, відомий політик (канд. у мери від Блоку Кличка), спортсмен та благодійник, зокрема - почесний член Наглядової ради фонду "Україна-3000".

У жовтні 2008 з допомогою світової громадськості усувають нового директора Бородянки та призначають позачерговий конкурс на посаду, на яку призначають сумно відому Дроздову О.Ю.

У листі-відповіді на ім'я Міністерства охорони навколишнього природного середовища зоозахисники з організації "SOS Schats" (Швейцарія) 23 січня 2010 попередили про намір почати широку інформаційну кампанію, направлену на боротьбу з жорстоким поводженням з тваринами в Україні:

"Ви повинні зрозуміти, що населення Швейцарії (політики, віп-персони, журналісти, артисти, захисники тварин і довкілля) звертаються до вас із проханням зупинити цинічне знищення тварин у вашій країні. Ми інформуємо населення і віп-персон Німеччини, Франції, Великобританії, США та інших країн про ситуацію з тваринами у вашій країні. Ми продовжуємо тиснути на УЄФА, вимагаючи, щоб вони довели нашу стурбованість до керівництва вашої країни ....

...Ми очікуємо від вас відповіді до кінця січня 2010 року. Якщо змін не буде, ми залишаємо за собою право звернутися до міжнародної преси, політиків, віп-персон тощо. Ми вже вийшли на контакт із Джорджем Клуні та Девідом Бекхемом"

По наявним данним, на момент презентації сайту СОС (першого офіційного за 15 років) у 26 січня 2010 року притулок "СОС" фінансує лише одне закордонне (німецьке) товариство. У Притулку перебуває близько 500 собак та 200 котів, що чекають свого господаря.

Бородянка

Притулок необмеженого прийому тварин, у 2008 прийом був призупинений. Про кількість та обсяги прийому тварин після призначення на посаду нового директора у грудні 2008 нічого невідомо, оскільки громадськості був обмежений доступ до будь-якої інформації про діяльність притулку. Починаючи з жовтня 2009 року - вхід на території Притулку заборонено з технічних причин, а з січня 2010 - у зв'язку з ремонтом.

Офіційно, Київська міська програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, прийнята на 5 сесії 5 скликання Київської міської ради 25.10.2007 ще діє, про що рапортується у комунальних ЗМІ, вилов тварин продовжується, що було показано на 5 каналі у передачі Христина Бондаренко "На межі" 2 лютого 2010 року, проте доступ волонтерам, громадськості та пресі до виловленних тварин у карантинному відділі не надається, стан їх невідомий, а з починаючи з липня 2009 року тварини з притулку не віддаються.

У листі-відповіді до Президента Молодіжної Ліги Захисту Тварин зам.мера Ірена Кільчицька назвала усі громадські організації, з якими співпрацювала з 2006 року, "провокаторами" та відмовила у подальшій співпраці та у наданні інформації на підставі "перешкоджанні программі стерилізації".

На данний момент, доступ усім відвідувачам та представникам товариств ЗТ на територію КП Притулок суворо заборонений, дозвіл на інтервю та зйомки у супроводі кінолога надається лише після 2-тижневої акредитації.

Розцінки діяльності КП "Притулок до тварин"

Міський бюджет складає від 1,5 млн.грн. в рік (у 2008 р. - 4 млн.грн), до якого щорічно надходить 1,2 млн грн (стаття "Собачий Вопрос","Власть Денег" вересень 2009 р, № 149) за рахунок замовників відлову та викупу тварин (процедури передачі новому власнику) або стерилазації (до 2008 процедура стерилізації, вакцинації та випуску тварини, наявна у послугах КП Притулок за програмою № 188/1165 от 30.01.2001, не користувалась популярністю).

Максимальний термін утримання тварини, виловленої на вулиці у карантині – офіційно 14 діб, інколи, при наявності вільних місць – місяць.

Упродовж 1998 - 2007 років КП «Тварини в місті», реорганізоване у 2003 році у КП «Притулок для тварин», знищувало близько 13.000-16.000 тварин у рік (в офіційній пресі. Насправді: близько 3.000-5.000 у  рік, решта - "віртуальні" для списання коштів,- дод.)

Починаючи з 2003 року КП працює лише з юридичними особами, у 2006 р. – за наказом І.Кільчицької починає працювати з громадськими організаціями, яким дозволяє фотографувати на прилаштовувати тварин з «карантину».

За офіційними та наявними на власному досвіді данними, з 2003 по 2007 вдень працює 3 бригад (водій+ловець, у разі позачергового виклику на покуси + ветеринар), кожен отримує по 2-3 замовлення (+ неофіційні "ліві" замовлення приватних осіб або виловлені бригадою поза місцем роботи та вписані у накладну як офіційні), що проводяться з 5.00 до 12.00 ранку. Молода особа (кіт чи собака), незалежно від кількості та віку, рахується як доросла і утримуються з міськбюджету як доросла. Відлов одної тварини у 2003-2007 - 76 грн (у 1998-2003 - 37 грн). Всього в день замовляють на відлов від 30 до 60 тварин, ловлять - від 20 до 30.

На утримання з міського бюджету одної тварини (а макс. клк. утримання - від 500 до 700) у притулку у 2007 р. виділялося 70 грн.

Підібрання трупів павших тварин на замовлення юридичної особи рахується так само - 76 грн. (за заявленими у 2006 р. правилами, за недовіз - смерть тварини під час транспортування чи виконання роботи поза замовленням, з ловців знімається премія).

Усі ловці госпрозрахункового підприємства отримують премії офіційно за фактом вилову, тобто, чим більша кількість замовлення - тим більше премія.До премії також долучаються телефоністки-консультанти підприємства, що як і ловці працюють на своїх посадах з 1998 року та протягом 1998-2007 рр офіційно приховували інформацію про дійсну діяльність притулку, рекомендуючи притулок як чудове, "краще" спокійне місце для тварин (про безрозмірну його здатність замовчувалось). Тому, хоча в листі замовнику від КП "Притулок для тварин" й  пропонувалася стерилізація, вона застосовувалася вкрай рідко, бо замовникам ( і господарям "відмовничків") пропонувалося назавжди позбутися тварини для "ліпших умов проживання".

Неодноразово і в присутності свідків ловцям КП Притулок не вдавалося зловити (або наздогнати) з технічних причин (або з благих міркувань) самицю, натомість забирали молоде поріддя - через що нестерилізована самка знову через рік народжувала новий приплід тварин.

По документам, в КП за кошти міськбюджета утримується 70 осіб, з наявних (завжди одна й та сама кількість +1) 10 у офісі, 10 у Притулку, 50 інших ніхто ніколи не бачив.

У 2006 Притулок офіційно надавав послуги з дресирування та перебування у платному у готелі для тварин.

Тендерна вартість замовлень на потреби притулку, згідно данних сайту ua_tenders.org.ua у 2005 р.становила: повнораціонні корма для собак та котів - 10000 кг по 64000 грн. (постачальник - ПП "Спіка"), паливо-мастильні матеріали (бензин А-95, А-76) - 70000 л. по 226300 грн. (постачальник - ООО "Рось-1"), будівництво бетонного паркану  - 170000 грн.(підприємець Сушко Л.М. ).

(паркан - у зв'язку з розголошенню інформації про стан та умови перебування тварин у притулку).

У 2009, після призначення нового директора, у зв'язку з всесвітньою економічною кризою, ціни на передачу тварини новому власнику було перераховано і встановлено нову ціну - від 200 до 400 грн. в залежності від породи та підвищено послуги за стерилізацію та вилов тварин (за новими розцінками - 150 грн. за "голову").

У 2008 році чиновники мерії та Головного управління ветеринарної медицини в м.Києві, на запрошення мера Л.Черновецького, уперше особисто відвідали притулок у смт. Бородянці.

Далі буде...

Іноземці та КМДА

Берзіна та Центр Ідентифікації
Tags: Бородянка
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments